Leden 2009

Ako sa mám?

31. ledna 2009 v 15:54 | nelous |  Moj život
Mám zakazany internet,kone,chodit von, a hudbu...Cize nemozem robit v podstate nic.Ale nedivim sa.Prvykrat v zivote sa hanbim ako pes za vysvedcenie...Alebo lepsie povedane mrzi ma ze som sklamala otca...Aj ked na rodicov casto nadavam a stazujem sa,predsa mi na ich slovach vzdy zalezi viac ako si mozem pripustit...
Pohadala som sa so Silviou(micudou) a myslim ze uz to je definitivny koniec...No pohadala,skor sa na mna nahnevala...Je to bezcitne,krute a sebecke ale priznam ze mi to nevadi.Nebavi ma polovicna uprimnost...Strasne zavidim kamenom...Ze nic necitia,nedokazes im nijako ublizit...Kazdy den ked idem do skoly sa snazim nahodit debilny usmev a skryt prave desive pocity,no to sa neda vzdy.Zistila som ze nikomu nedoverujem,za cely zivot som nasla len jedneho cloveka ktory mi povedal pravdu vzdy aj ked som ju mozno ani nechcela pocut.Ale to si sakramentsky cenim..Si to ty Sia...Aj ta ,,kauza" s Martinom...Predsa si mi povedala co si spravila,a dakujem ti za to.Myslim ze ten kkt nestal za to aby sa rozpadlo nase vtedajsie kamaratstvo..Ale to je minulost tak neriesim...
A ty Naty?Neviem cim to robis ale vzdy mi dokazes vycarovar usmev na tvari...Aj ked sa hadame vzdy to mam rada lebo viem ze sa o 10 minut z toho budeme smiat...Znamenas pre mna velmi vela,hlavne odkedy odisla Miska som si uvedomila aka ste boli jedna na druhu naviazane a teraz...nebudem o tom kecat,viem ze to nemas rada:) A chcem ti povedat PREPAC za vsetko...Mozno som ti par krat ublizila a ani som si to neuvedomila,viem ze mas o 100 percent viac citov ako si ludia vobec myslia len to nedavas tak najavo...Obdivujem ta aj v tomto,aj vo vela inych veciach...Som odveci ako vzdy,ale je mi smutno a sama neviem za cim...Lubim Vas a neverte to ako povrchnu frazu,vy dve pre mna vynikate z davu a nie vyskou...

Ascendent v kozorožcovi

28. ledna 2009 v 22:46 | nelous |  Ja
Tento clanok ignorujte,je to len pre mna:D Nechce sa mi to vzdy vyhladavat v googli tak to budem mat takto ,,po ruke" na blogu:)

Toto je jeden z nejnáročnějších ascendentů. Pokud máte ascendent v Kozorohu, pravděpodobně je váš život silně karmicky zatížen. Celou vaší bytostí neustále zaznívají důsledky minulosti. Výsledkem je, že v sobě máte silně zakořeněný, i když poněkud neurčitý pocit zodpovědnosti a nutnosti snášet trest. Chápete, že je potřeba mít se na pozoru, protože budete sklízet, co jste zaseli. Životem tudíž kráčíte opatrně a neustále hodnotíte všechna svá rozhodnutí či motivy, jako kdybyste se obávali, že se dostanete do situace, kdy budete nuceni "zaplatit daň". Máte tak silný smysl pro povinnost, že si podvědomě vytváříte paranoidní představy, v nichž vás sleduje nějaká vyšší moc, autorita nebo Bůh, pokud byste třeba jen pomysleli na nějaký přečin vůči svému svědomí.
Tento ascendent vám umožňuje dokázat velké věci. Pocitu, že na váš život někdo nebo něco dohlíží, můžete využít pozitivně - tak, že si dáte velmi záležet na trvalých a nehynoucích hodnotách svých činů. Snažíte se žít pro budoucí pokolení a uvědomujete si, jak je důležitý základní smysl života. Váš vlastní život musí být příkladem nějaké významné tradiční hodnoty, kterou si ceníte nade vše, a vynakládáte velkou námahu, abyste jí dostáli. Cítíte se bezpečně pouze v tom případě, že se s ní ztotožníte. Můžete být zakladatelem nějaké civilizace, ustanovitelem morálních principů nebo obhájcem pravidel, které mohou v budoucnu pozdvihnout lidstvo. Jste jedním z pilířů společnosti. S pomocí pravidel, principů a tradicí ascendentu v Kozorohu se stáváte základem všeho, na čem může společnost stavět.
Jste praktičtí, realističtí a držíte se při zemi. Je vám jasné, že velké úspěchy není možné očekávat hned na začátku. Jste ochotni podstoupit námahu, kterou si vyžaduje cesta od zrodu nějaké myšlenky k jejímu uskutečnění. Zároveň vás však spoutává strach ze selhání, který podkopává váš pocit jistoty při nejmenším projevu nesouhlasu nebo odmítnutí. Čím jste nejistější, tím tvrději pracujete, a čím méně je vaše snaha oceněna, tím víc roste vaše odhodlání dosáhnout toho, pro co jste se rozhodli žít.
Největší potíž tohoto ascendentu je neschopnost navázat vztah se svými skutečnými pocity. Snažíte se vyjít ze sebe sama a vidět svou vlastní hodnotu cizíma očima. Pokud to uděláte, začnete se osobně ztotožňovat s neosobní karmou. Namísto svých vlastních principů nebo přidržování se vlastních intimních hodnot se řídíte měřítkem jiných, jejichž souhlas a inspiraci potřebujete k dosažení té velikosti, jakou byste v sobě chtěli vidět. Ve skutečnosti se dokážete řídit pouze několika málo zvláštními principy nebo morálními pravidly, které pro vás mají osobní význam. Pokud opustíte svůj ascendent, máte sklon podvědomě nést veškerý morální stav civilizace na svých bedrech. Můžete si přivlastnit mučednickou etiku lidí, kteří se snaží zastávat nedosažitelné ideály. Pak se i vy stáváte hlasatelem tradičních pravidel, které zdánlivě udržují ve společnosti pořádek, ve skutečnosti jsou však svazující. Doufáte, že pravidla vám pomohou ospravedlnit, potvrdit a poskytnout důvod a smysl vaší vlastní existence.
Můžete se cítit provinile téměř kvůli všemu. Ale protože nevnímáte své vlastní pocity, neuvědomujete si to. Brzdíte svůj život a obáváte se rozšiřování svého vědomí nebo zbavení se připoutanosti k společnosti, která vám dává iluzi bezpečí. Ve skutečnosti je společnost vaším vězením. Její pravidla vás ovládají. Její etika vás nutí potlačovat vaše nevědomí; ustrašeně se snažíte skrývat před jejími "zraky". Když se ztotožňujete s neosobní karmou, podvědomě cítíte, že všechno, co na světě není v pořádku, vlastně není v pořádku ve vás samotných. Jako obranu si vypěstujete negativní postoj, s jehož pomocí odmítáte všechno to, co do sebe v témže okamžiku vstřebáváte. Bojujete sami se sebou, ale v tomto boji nemůžete být ani vítězem, ani poraženým - spíš vyčerpaným panovníkem, který nezvládá sám sebe.
Ve snaze napodobit způsoby, s jejichž pomocí druzí dosahují důstojnosti, se stáváte závislými na penězích, majetku a symbolech bohatství. Můžete se snažit dosáhnout určitého postavení bez toho, abyste si to vůbec uvědomovali.
Většina karmy je důsledkem nesprávného využívání ega. Pokud si ve svých představách stavíte stupně na pomyslném žebříčku úspěchu, máte sklon umístit druhé na stupně, které stojí buď nad nebo pod vámi. V tom případě s nimi musíte buďto soupeřit (pokud jsou nad vámi) anebo je řídit (pokud jsou pod vámi). Ani v jednom případě však nebudete schopní jednat s nimi normálním způsobem. Druhé lidi vnímáte zkresleně, snažíte se je vtěsnat do svých vlastních představ, které vůbec nemusí odpovídat pravdě. Toto může být velkým problémem pro ascendent v Kozorohu. Váš pohled na život je většinou iluze, která je díky vaší touze po pevnosti tak zkostnatělá, že neprohlédnete stěnou své vlastní karmy. Ano, je to opravdu hrubá zeď, protože čím víc pokládáte druhé za lepší nebo horší místo toho, abyste je prostě pokládali za jiné, tím víc se vzdalujete od samotné podstaty života. vědomí nebo zbavení se připoutanosti k společnosti, která vám dává iluzi bezpečí. Ve skutečnosti je společnost vaším vězením. Její pravidla vás ovládají. Její etika vás nutí potlačovat vaše nevědomí; ustrašeně se snažíte skrývat před jejími "zraky". Když se ztotožňujete s neosobní karmou, podvědomě cítíte, že všechno, co na světě není v pořádku, vlastně není v pořádku ve vás samotných. Jako obranu si vypěstujete negativní postoj, s jehož pomocí odmítáte všechno to, co do sebe v témže okamžiku vstřebáváte. Bojujete sami se sebou, ale v tomto boji nemůžete být ani vítězem, ani poraženým - spíš vyčerpaným panovníkem, který nezvládá sám sebe.
Ve snaze napodobit způsoby, s jejichž pomocí druzí dosahují důstojnosti, se stáváte závislými na penězích, majetku a symbolech bohatství. Můžete se snažit dosáhnout určitého postavení bez toho, abyste si to vůbec uvědomovali.
Většina karmy je důsledkem nesprávného využívání ega. Pokud si ve svých představách stavíte stupně na pomyslném žebříčku úspěchu, máte sklon umístit druhé na stupně, které stojí buď nad nebo pod vámi. V tom případě s nimi musíte buďto soupeřit (pokud jsou nad vámi) anebo je řídit (pokud jsou pod vámi). Ani v jednom případě však nebudete schopní jednat s nimi normálním způsobem. Druhé lidi vnímáte zkresleně, snažíte se je vtěsnat do svých vlastních představ, které vůbec nemusí odpovídat pravdě. Toto může být velkým problémem pro ascendent v Kozorohu. Váš pohled na život je většinou iluze, která je díky vaší touze po pevnosti tak zkostnatělá, že neprohlédnete stěnou své vlastní karmy. Ano, je to opravdu hrubá zeď, protože čím víc pokládáte druhé za lepší nebo horší místo toho, abyste je prostě pokládali za jiné, tím víc se vzdalujete od samotné podstaty života.
Kozoroh je řízen pudem přežití. Pokud zůstanete za branou svého ascendentu, necítíte se ohroženi silou druhých. Namísto toho jste schopni uvědomovat si pevný základ svého vlastního potenciálu během toho, jak nabývá podobu díky vaší osobnosti. Z tohoto úhlu pohledu je pak snadné dát si život do pořádku. Podaří se vám to tak, že omezíte své zážitky na to, co je pro vás užitečné, a bez pocitu lítosti se vyhnete všemu, co by vás mohlo svést z cesty. Všímáte si, jakým způsobem dosahují úspěchů jiní, ale jste si vědomi toho, že pouze vy sami jste zdrojem všech svých možností. Řídit se druhými by tudíž nikam nevedlo, protože by vás to přivedlo pouze k dosažení jejich cílů, ne vašich. Pokud se podřídíte určitým tradicím, pak pouze proto, že v ně doopravdy věříte a ne proto, že vám zaručí přijetí či uznání. Pokud se řídíte určitými pravidly, je to proto, že jsou pro vás užitečné. Vaše schopnost konzervovat je založena na dalekozrakých vizích a ne na strachu z možného nedostatku. Ve skutečnosti se všechny obavy, fobie a zábrany, které jsou pro tento ascendent typické, projevují pouze, když žijete mimo sebe sama. Musíte se naučit být si vědomi své vlastní ceny. To vám bude bezpečnou pevností, která vás ochrání před tím, aby vás pohltily potřeby a choutky neustále rostoucího světa.
Když zůstanete uvnitř svého ascendentu, naučíte se, jak naplno využít svých schopností. Bez ohledu na měnící se úspěchy či neúspěchy prostředí se budete řídit plánem své vlastní duše. Nikdy nelitujete toho, co neděláte. Používáte svou schopnost upevňovat jako pro­středek k tomu, abyste co nejlépe využili svůj potenciál. Takto můžete dosáhnout nejen pořádku, ale i trvalosti. To, co uděláte, bude nezničitelné. A bez ohledu na to, zda vaše dílo je či není v souladu s tradičními hodnotami druhých, symbolizuje ty ryzí tradice, které s: vytváříte sami pro sebe. Tímto způsobem jste schopní pokory vůči druhým, přičemž se zároveň dostáváte na tu karmickou úroveň, po které touží vaše duše. Dokážete si uvědomovat význam života, v jehož rámci má každý jedinec své vlastní poslání. Jste tudíž schopni vidět hodnotu svou i druhých bez potřeby soupeření.
Tento ascendent může poukazovat na život zasvěcení, během něhož odhalíte jednotlivé stavební kameny vaší karmy. Učíte se tudíž lepším a efektivnějším způsobům, jak se sladit se svou vnitřní duchovní podstatou. Jak se praví v I-ťingu: "Přestává být dítětem a stává se dospělým". To, co pro nás bylo důležité v mládí, musíme opustit, abychom získali poklad moudrosti, který je cílem zasvěcení. Ať už procházíte nějakou formou duchovního výcviku či nikoliv, v určitém úseku vaší cesty se budete muset naučit sebeovládání. Čím víc ukázníte vnitřní potenciál svého horoskopu, tím víc dosáhnete. Musíte ale pochopit rozdíl mezi potlačováním, zábranami, sublimací a skutečným sebeovládáním, které soustřeďuje celý horoskop, protože soustředění a vědomé zaměření vám dává rámec, v jehož ochranných mezích můžete bez obav budovat - v hmotné podobě - jakékoliv trvalé hodnoty, jaké si dokážete představit ve svém nitru.
Karma nemusí být nevyhnutelně řadou negativních zážitků. Důsledky vašich činů jsou negativní či pozitivní pouze do té míry, jako činy samy. Protože tento ascendent má v sobě zakořeněno velmi silné svědomí, vaše karma vyplyne ze způsobu a naladění, jakými věci děláte. Tento ascendent se může nacházet v horoskopech lidí, kteří v minulých životech překročili své meze nebo něco přehnali, a odkazuje tudíž na návrat do normálu. A když zjistíte, že opravdu existuje cesta a směr trvalé hodnoty, pochopíte, že karma je neustále se měnícím výsledkem toho, nakolik upřímně se přibližujete skutečným potře­bám své duše.

25.1.

26. ledna 2009 v 17:45 | nelous |  Denník

Takze pisem len v skratke:Bolo dobre,cize nie skvelo ani nie zle,taky slaby priemer...Vynimocne som prehovorila nasich aby ma tam zobrali,cize to bol sviatok:D Vo velkom vybehu je doslova mociar,kone su pokryte suvislou vrstvou blata a inych neidentifikovatelnych latok,vyzeraju zalostne...Aresa som za cely den cistila 2 hodiny-pol hodinku pred jazdou,hodinu a pol potom ale vysledok stal za to:)Nemam fotky,ale leskol sa:D Ale pod sedlom bol zly...Teda nie zly ale nevybehany,zevraj som na nom naposledy jazdila ja a to bolo asi pred dvoma tyzdnami...Uz pri sedlani bol neposlusny,tocil sa a neregistroval mna-proste som mala nervy.Kedze je nahovno pocasie a premoceny teren takmer vsade nemohla som ho nechat behat..Teda mohla ale mam strach,hlavne po tom ako mi Lotos prilahol nohu ked sa mu smyklo..Takze som cvalala dokopy cca 6OO m po poli a to tiez zo strachom v ociach.Samozrejme Arinko mal nervy,aj v kluse sa tahal a bol nesustredeny,proste ma neregistroval...Kika ktora bola na Gamare mi povedala ze uz konci a sla odsedlat,samozrejme ze A. sa nepacilo ze on este nekonci tak sa rozbehol a prudko zatocil,ale zhukla som nanho a tento fakt plus to ze som nespadla ho asi tak prekvapil ze sa skludnil a to ze musel krokovat o 10 minut viac ako Gamara nejako stravil..Cize-bolo to strasné! Ale je to z velkej casti aj moja chyba,ani ja som dnes nebola vo svojej kozi...Potom som odsedlala a schovali sme kone...Este som sa tam pomotala asi 2 hodiny a cistila Aresa a nudila sa,prisli pre mna nasi,definitivne sa rozhodli ze kupime Aresa(ha ha:D) a sli dom...

-a tu vidite mna,Aresa,moju maminku aj s Davidkom,Kiku a Sisu:)

Blato blato...

Ja a moj miláčik:)
fešák:D

Láska bože láska,kde ta ludia beru?

22. ledna 2009 v 18:08 | nelous in love |  Moj život
Citim sa dost divne...Je pravda ze ti ludia co dokazu vyletiet najvyssie,mozu spadnut najnizsie,az na dno..Momentalne letim...Je mi dobre,citim teplo,citim v sebe energiu...Moje nalady sa menia ako pocasie a je to fakt unavne ale co uz?:D Saozrejme za vsetko moze ON...Po troch rokoch nestastnej zamilovanosti sa to obracia k lespiemu...Dnes sa ku mne naklonil a chcel ma pozdravit(lebo sa ani nezdravime:( ) a ja som si to nevsimla a este viac sa mu otocila chrbtom...Potom sedel na lavicke pred nasou tiredou a nakukal dnu-na mna:) A potom floorball s nim,uff ja neviem,asi mi drbe ako vzdy ale som zamilovana takze mam na to pravo nie?:D Najradsej by som Vam sem aj vycapila jeho fotku ale je riziko ze sem nejakym omylom zabludi a vsetci tvrdia ze je hrozny tak vas vlastne chranim:D...Stavim sa ze zajtra mi zase bude na hovno ako vzdy,lebo sa to stale strieda,mam zaracha lebo som kvoli nemu prisla domov neskoro,piseme pisomku z fyzy na ktoru sa este len idem ucit(ha ha) a potom par dni a vysvedcko...Okrem jeho nemam ziadny dovod chodit do skoly...Ale musim,vlastne chcem aj kvoli ludom ale inak uff...


Memories on mercury

21. ledna 2009 v 21:06 | nelous |  Moj život
Je nacase aby ste sa dozvedeli nieco o com rozmyslam uz dlho..Nebavi ma tento moj zivot,moj svet,preto sa stahujem na Merkur.Dovi dopo,mala som Vas rada(niektorych)...

Ale nie,dost bolo...Poviem to takto-jedina svetla stranka dnesneho dna je to ze si ma Heather dala na facebooku medzi priatelov...A inak nic...Teda boli sme s Naty v Doorse ale bolo mi celu dobu hrozne,bolia ma oci a hlava a nechapem svet...Mam depku ako hrom,zo skoly,z Martina,z nedostatku Aresa,z rodicov,zo svojej obezity,z Micudy,zo vsetkeho...Kaslat to pa pa loves

Inspiracia by Diduška:)

19. ledna 2009 v 16:47 | nelous |  Ja
Nie som taka naivna ako to o mne pisu,preto necakam ze to budete citat...Je to len tak pre mna,nemam co robit:D

Táto žena budí dojem chladnej bytosti, ktorá sa dokáže v každej situácii ovládať. jasne ze ano,snad sa nebudem vyskierat na kazdeho nie?:D
Voľný priechod citom a vášni dáva iba v prípade hlbokej dôvery. a doverujem len 1 cloveku na Zemi
Napriek tomu že svoje city a emócie silne ovláda, neznamená to - ako by sa mohlo zdať, že žiadne nemá, len všetko drží lepšie pod kontrolou ako iní ľudia.hm ako kedy..Niekedy placem pri televiznych novinach,niekedy na sebe nedam znat ani to ze mi niekto moc ublizil..Zalezi to od situacie
Pri výbere svojho partnera sú Panny náročné a vyberavé. no ved rasej si vyberiem nie?:D
Túžia po niekom, kto ich bude skutočne potrebovať, komu môžu dôverovať, na koho sa môžu spoľahnúť. co k tomu dodat?:D
Potom budú svojho partnera úprimne milovať so všetkými jeho slabosťami a chybami.Ja VIEM ze je maly,ze je obcas idiot,ze je spomaleny a ze ma skoro dieru na ponozke-ale nic z toho mi nevadi:)
Ženy Panny sú premýšľavé a bystré, nezriedka veľmi kritické.no ja krituzujem vsetkych a vsetko,je to moja zla vlastnost:( a premyslava ano,ale ci bystra?Hlavne sa nepytajte matikara!xD
Sú detailistkami, ktorým žiadna drobnosť neunikne. yesss,vidim vsetko:D
Milujú poriadok a na svoj systém nenechajú dopustiť. NENAVIDIM ked mi niekto keca do roboty,ci uz robim cokolvek,predsa ja to vzdy spravim najlepsie xD
Tiež viac ako iné znamenia milujú pocit dokonalej čistoty, preto v kúpeľni trávia veľmi veľa času. ehm ani nie...
Napriek tomu, že by milovaného partnera nepodviedli, radi flirtujú. vobec!Aj ked spolu ani nechodime,som mu verna:D
Pokiaľ milujete ženu narodenú v tomto znamení, bude od vás vyžadovať takt, zdržanlivosť a lojalitu, za to vás naplní svojou vernosťou a oddanosťou, nebude robiť žiarlivé scény ani nebude márnotratná. ehm,díky xD
Pannám vládne planéta Merkúr rozum, ktorý dáva tomuto znameniu mnohé dobré vlastnosti ako výrečnosť, logiku. coze?!:D
A aby bolo jasne,ja som Pannou nedobrovolne,chcem byt skorpion alebo kozorozec.Dalsia chyba systemu-neda sa to zmenit...No jo...

Music is my aeroplane!

19. ledna 2009 v 16:15 | nelous |  Moj život
No KONECNE som sa odhodlala na zmenu dizajnu...Neviem ci sa to deje aj Vam ale mne vzdy po dvoch tyzdnoch pride moj dizajn odporny a hned to menim xD Ako ondatra uz som sa narodila tak to nerieste...Ale tento sa mi strasne lubi,hore vidite cloveka ktoreho zbooznujem-Heather Christie a nejaku cupku modelkovsku:D
Co sa tyka zivota,som spokojna,v poslednej dobe sme s Naty v takej divnej hasisovskej nalade-najprv sa smejeme ako jebnute a potom mame divne depky a roztapajuceho sa ladu na obchode so svietidlami xD Ale sme spolu,som rada ze aj cez tie moje temne obdobia pri mne zostalo asppon par ludi,vy viete ktori to ste:) Inak sa bojim ako hovado pred vysvedckom,prepadavam z par predmetov ale ucim sa a nejako to pomaly opravujem,tak snad nebude az tak zle..Drzte mi palce:)

On....

17. ledna 2009 v 20:15 | nelous |  Moj život
Citim sa ako totalna krava...Cely den som na nete a cakam nanho bo mi povedal ze pride a on nikde...Som zufala,nasrana,sklamana a utrapena a viem ze ak pride vsetko ma to prejde ale este tu nie je...No nemali by ste nervy?Cize som cely den doma,upratujem,strazim Davida a citam knihu..Takto som si sobotu nepredstavovala...A zajtra k nam ma prist nejaka navsteva-akoze ludia ktorych neznasam lebo ma vobec nepoznaju ale hodnotia akoby mali patent na zivot...Kks,asi ma jebne:(

Prave som si precitala toto http://www.horoskop.denne.sk/horoskop-panna-zena-kozorozec-muz/ -je to moj sukromny liek na dusu...Myslim ze kazda z Vas si tam najde aj nieco pre seba:)

Este stále žijem:D

15. ledna 2009 v 18:43 | nelous |  Moj život
Naa Natik ma inspirovala tak co sa budem?Idem opakovat po nej tie jej prehladne bodove poznamky-a nehovorte ze ju kopirujem lebo takto to chcem spravit uz pol roka!!!xD Ale nie,som plagiatorka,tak smrt mi!Hej hej,kokain este uciknuje xD

  • Takze co sa tyka koni nemam nove nic,nebola som tam uz od minulej stredy a mam abstaky:( CHyba mi Ares...
  • S Naty nam je v poslednej dobe absolutne skvele,hlavne na obedoch a tak,sedime tam vzdy aj 45 minut a kecame a ohovarame a smejeme sa,niektori z nas dvoch stavaju hrady z jedla aaa tak..Inak zajtra mame mat zemlovku s tvarohom-jedlo pre ktore som schopna vrazdit tak sa tesim jak svina xD
  • S tym ,,na ktorom mi uz nezalezi" je to cele divne...Usmeje sa na mna a potom ma cely den ignoruje,dnes rano bol na nasej hodine a pisal pisomku a ked hovorili o mne tak prestal pisat a pocuval a intuicia mi hovori ze mu nie som taka lahostajna ako sa tvari ale co mozem robit?Mam ho prepadnut?Sice je maly,s babami by sme ho prebili ale to by nebolo to prave orechove xD
  • No a mam radost,moj papagaj Rafael ma ma konecne rad!Normalne vrieska ked idem prec z izby a po byte za mnou lieta a stale mi prilietava na pleco,no som z neho unesena:D
  • A inak,snazim sa nejako psychicky zmenit ako sa meni vela veci okolo mna..Uvedomila som si ze som stastna ked som s troma ludmi-Micuda,Naty a Sia a moc sa nesnazim spoznat novych ludi...Je to hlupe ale je to tak..Kurna preco som taka uzatvorena???No nic,jebat to,mam aj ine veci na praci....Napriklad spravit si konecne projekt ktory zajtra prezentujem xD
No nic lasky,idem ja radsej umyt riad...Pa

Ňusi ňusi:D

12. ledna 2009 v 16:15 | trapka nelouska:D |  Moj život
V poslednej dobe nemam toho moc na pisanie,aspon co sa tyka koni..Nebola som s nimi od stredy,lebo roznasam letaky a cez vikend mi nejdu busy takze tak:(
Ale inak sa mam skvelo!A to ze fakt:D Mam pocit ze po dlhom nudnom a depresivnom obdobi som sa konecne vyliecila:) Definitivne som sa rozdhodla ze na najvacsom mojom probleme mi uz nezalezi,cize neexistuje...Samozrejme ten problem bol ON,bolo to tak 3 roky.Koniec,the end:D Opat som nasla tu veselsiu a zabavnejsiu stranku zivota,som v euforii z toho ako sa da vsetko prejst...Aj to najhorsie a najtazsie raz skonci a bude dobre:D Mam radost zo vsetkeho...Teda takmer...Opat sa obnovilo moje priatelstvo s Micudkou a tie zle veci zmizli,uvedomila som si co pre mna znamena.S malou Diduškou sme sa nejak zblizili,iba v skole sa takmer nebavime ale inak fajn:D Trosku ma sklamala Natik ked napisala ze nikto z nasej skoly jej nie je tak blizky aby tam chcela zostat,ale nemam dovod sa hnevat...Aj mne naozaj zalezi len na par ludoch tak co sa budem?:D Ani ma netrapi ze zajtra a vlastne cely tyzden piseme pisomky,nejako to prejde a normalne sa idem ucit! Ja som asi trosku padla na hlavu,alebo sa so mnou uz nedalo vydrzat a niekto mi cosi dal do caju,je to jedno je mi fajn:D Aj dnes v skole-hodiny nuda a zdrbavanie,prestavky dokonale skvele a uzastne a zabavne...Inak zakliala som micudu!xD Aj na obede bolo fajne,s N. sme pokecali alebo skor poohovarali kazdeho ucitela a jednu spoluziacku ktora mozno chodi na tento blog takze meno nevyzradim xD Jj,som trapna ale spokojna zo vsetkym...
ILU Natik,Diduška,Sia,Biblia2 (mičuda:D),Kika,Miška v Irsku,Lussynka a Anthony a Heather a Kate M...
The end:D

7.1.

7. ledna 2009 v 18:05 | nelous |  Denník
Poviem len tolko-bolo to uzastne!!!
Dnes bol Ares sice pod sedlom zly,ale aj tak som nevedela co presne chcem robit.Tak som ho odsedlala a sadla si nanho len tak bez sedla ze si idem trenovat rovnovahu a sed...Harmonickejsiu jazdu som este nezazila...Jazdila som v malom vybehu,len krok a klus...Krok v pohodke ale klus bol skvely...Bol sustredeny,uvolneny,doslova isiel sam ani som ho nemusela nejako moc ovladat otazami,stacilo ukazat a pouzit holen.Mala som pocit ze je nejaky voltizny kon len namiesto v cvale ide v spolahlivom kluse a ja sa zatial mozem sustredit na ine veci.Pretoze vasinou ked naklusam na neosedlanom koni mam problem sa udrzat,vzdy ma to vyhadzuje.Dnes som si vsimla aky ma Arinko pohodlny krok:) Uz to nebol ten vzpinajuci sa a lenivy kon,teraz to bol niekto iny...Zastavila som ho a rozpravala nanho a otacal ku mne hlavu,pocuval ma len bohuzial nerozumel.Tak som si skusila lahnut,ani sa nepohol.Mala som chut sa na nom aj postavit ale tolko odvahy som este nemala,ale raz to pride:) Cele to bolo take magicke...Vsade bielo len ja sedim na tmavohnedom koni,bol to krasny kontrast...Ked to tak vystihnem,citila som sa ako v rozpravke...
Potom som zoskocila,dala mu dole uzdecku a pustila.Nevedel co ma robit tak sa prechadzal po ceste tak som mu dala ovsene vlocky a schovali sme kone.V stajni som ho este vycistila,KONECNE som mu vycesala aj chvost a hrivu,a vycistila kopyta.Bol krasny,sak ako vzdy:D
Baby,ja ho ukradnem!:D
Mimochodom Kika dnes mala Lotosa a boli spolu zlati,sak vravela ze napise clanok tak potom citajte u nej:D A mali ist s nami aj Naty a Sia ale Natik zmeskala bus a Sia neprisla neviem preco...Sak ked je niekto ondatra xD

Kks:D-Kameničany 5.1.08

5. ledna 2009 v 20:02 | nelous |  Denník
Hello everyone:)
KONECNE som dnes mohla ist do Kam,stastna ako blcha:D
Nechce sa mi opisovat cely den,tak sa v deji presunieme k vyberani Aresa z vybehu.Dnes ma prekvapil,ked som ponho sla do vybehu tak neutekal ako vzdy ked vidi uzdecku ale zastal a pekne na mna pockal-taky bol zlaty:D Ale snezilo tak som nanho dala podlozky a sedlo len tak nezaistene a sli sme do stajne nech sa trosku uschne.Aj teraz ma prekvapil-bol strasne dobry,asi styrikrat som musela zastat lebo tie podlozky z neho padali a vzdy zastal na povel ,,Stoj"..Teda ja to nevravim naschval to vzdy tak podvedome ked chcem aby zastavil a asi si na to zvykol:D Aj bol taky spokojny,ani sa neponahlal ani som ho nemusela tahat ani korigovat smer,proste chodil za mnou a to uplne od koni!Ako teraz to znie tak nedolezito ale v tej chvili to bolo skvele!:D Dala som ho do boxu,vysuchala slamou a cakala kym pride Sia s Kikou a so Sarkanom. Ale ked prisli tak este sli robit von horsemanship ci ake to kraviny(Sorry baby:D) tak som ho nazudila.Dala som mu klasicku velku no tenku podlozku a v sedlarni som objavila taku malu na ponika,no za to pekne hrubu.Presne pasovala pod sedlo tak som ju dala este na tu vacsiu podlozku nech ho sedlo netlaci.Nasedlala som a nasadla.Isla som na pole za druzstvom kde boli aj baby so Sarkanom a zacala.Najprv sa mu moc nechcelo,bol nesustredeny ako vzdy na zaciatku,no trochu som ho poohybala a pocuvala a trochu sa spamatal.Kedze bol dost sneh tak som sa rozhodla ze cvalat dnes nebudem lebo sa mu sneh lepil na kopyta.Robila som len take velke kruhy po poli aby sa uvolnil a fungovalo to!Vy co ste niekedy videli jazdit Kiku-tak Sarkan dost casto nosi tak uvolnene dole hlavu v kluse-a dnes to mal aj Arinko!Kks ked som si to vsimla ma to potesilo.A zistila som ze je velmi jemny do huby-reagoval uz na najmensi naznak zmeny smeru.Ako holene nula bodov a stve ma to,ale za to ma prekvapil aky bol dnes ovladatelny...Ked to mam povedat-uplne dokonala jazda!Dokonca aj ked Sarkan odisiel do stajne tak Ares len kukal kde je ale aj tak ochotne pracoval:) Cize som jazdila asi 45 minut,prevazne klus ale naschval tak kratko,aby si uvedomil ze ked je dobry tak pracuje kratsie:)Odsedala som ho,dala som mu za dve hrste ovsenych vlociek co som nasla v sedlarni a isla pre Taru.No utekala predo mnou,nemohla som ju chytit.Potom prisla Kika a chytila ju-inak diky zlato:D tak som ju nauzdila a sli sme na to zadne pole.Chcela som ju lonzovat,no poviem asi takto-kobyla si menila smery ako chcela,spravila nadhernu levádu z nervov na mna a celkovo bola nervozna...Ked som sa konecne ukludnila doslo mi ze staci aby chodila na kruhu v kroku,co sa nam aj celkom dobre podarilo.Aj ona sa skludnila,uz bola pokojnejsia,lebo ja mam pocit ze ona sa proste boji ked je sama tak daleko od koni,takze bola taka komunikativnejsia a ohladuplnejsia ako na zaciatku.Uz bolo dost hodin tak som jej dala dole uzdecku a pustila ju.Potom sme este schovali kone do stajne a sli dom..Teda skoro xD
A ta blbsia cast dna-Siina mama nas odviezla na zastavku do Bolesova(Dakujeme:)) tak sme si tam sadli a cakali...A cakali....A cakali...Ten kkt neprisiel!Uz ste niekedy v zime,unavene a smadne cakali na zastavku 1 a pol hodiny?Nie?Tak to neviete co je to zima...Ale vazne,teraz som maximalne stastna ked sedim doma v teple,zabalena do mojej konikovskej deky:D Ale este pred troma hodinkami som doslova mrzla s Kikou na zastavke...Nastastie mi doslo ze Sia tu kdesi byva xD tak sme jej volali a doniesla nam aspon teply caj..Este nikdy som nebola taka stastna ze som v autobuse ako dnes...Vystupili sme v Nemsovej,a vtedy mi volala mama ze ocino ide pre mna na aute(ktore inak nestartuje lebo mame vybitu baterku) tak som opat nasla zmysel zivota xD Rozlucila som sa s ondatrou a nasadla...

Dostihy

4. ledna 2009 v 17:29 | nelous |  Moj život
Tak som sa nudila a napadla ma tema na diskusiu-dostihy!!!
Tak co?Mate ich rady?Ja teda vobec ale vobec nie...Pretoze kone,ktore su prihlasene na dostihy vacsinou byvaju vo vrcholovej kondicii a su to hlavne plnokrvniky,no vzdy na konci dostihu je kon mokry a spoteny a speneny,v niektorych pripadoch doslova ustvany a preco?Pre peniaze a mozno aj zleho jazdca..Nepochopim ako sa ludia na to mozu pozerat..Chapem ze anglicke plnokrvniky rady a dlho a rychlo behaju,ale to podla mna nie je dovod opakovane ich vystavovat krajnemu vypatiu sil...Kde koncia dostihove kone?Ak maju stastie a boli uspesne ako plemenne zrebce a chovne kobyly.Ak stastie nemaju alebo neboli az take uspesne koncia ako skolske jazdecke kone,so znicenymi nohami a chrbticou...Takze v skratke-dostihy by som zrusila no to sa neda,pre zaciatok by stacilo zakazat pouzivanie bicika...Aj to ma na kone velky vplyv ako vsetci vieme,takze kto sa mi podpise do peticie?xD
Vyjadrite prosim svoj nazor,dost ma to zaujima...

1.1.2009

1. ledna 2009 v 18:46 | nelous |  Moj život
Dnes je 1.1. -najkrajsi datum v roku:) Strasne by som chcela mat dnes narodeniny,ale smola...Po vcerajsom,absolutne depresivnom veceri mi nie je moc dobre...Som zase alebo skor este stale chora a mam pocit ze sa to zhorsuje.Je mi na blití aj psychicky aj fyzicky...Malo veci je tak ako som chcela aby boli..Chcela som byt co najviac s Aresom,ked nie su prazdniny tak som rada ak ho vidim 1x za tyzden...Prvy krat v zivote si naozaj uvedomujem ako mi chyba ked s nim nie som 24 hodin.Neviem ci to mate aj vy tak,ale ja ked som s nim tak vidim svet z tej svetlejsiej stranky,je to len zabava a radost z toho byt s nim...A ked s nim nie som tak je to klasika-nuda,stereotyp,depresia...Kedze som kleptomanka tak ci tak,asi ho ukradem a ustajnim u babky na zahradke xD No jo,rada snivam...Len som vlastne chcela povedat,ze ma boli dusa aj telo,citim sa pod psa a musim ist na zachod...Ty koki...